ქუთაისის აეროპორტიდან ავიარეისები მესტიის და ნატახტრის მიმართულებით შესრულდება
ბრიტანელი პოპ-მომღერლის, James Blunt-ის კონცერტი თბილისში 26 მაისს გაიმართება. მუსიკოსი თბილისს მუსიკალური ფესტივალის "დამოუკიდებლობის დღე" ფარგლებში ეწვევა.
ჯეიმს ბლანტის კონცერტი მიხეილ მესხის სახელობის სტადიონზე გაიმართება.
ფესტივალის ფარგლებში მაყურებლების წინაშე წარდგებიან ქართული ჯგუფები: "Young Georgian Lolitaz" და "Loudspeakers".
ჯეიმს ბლანტის კონცერტზე დასასწრები ბილეთების ფასი 120 ლარიდან დაიწყება.
ალბანეთმა საქართველოს მოქალაქეებისთვის სავიზო რეჟიმი გააუქმა. აღნიშნული ინფორმაცია უკვე გამოქვეყნდა ორივე ქვეყნის საგარეო საქმეთა სამინისტროების ოფიციალურ ვებგვერდებზე.
ბოლო წლებში საქართველო იმ ქვეყნების ჩამონათვალში ხვდებოდა, რომელთა მოქალაქეებს ალბანეთში გამგზავრება უვიზოდ, ზაფხულის პერიოდში შეეძლოთ. ახლა ეს შესაძლებლობა მათ ნებისმიერ სეზონზე ექნებათ.
„საქართველოს მოქალაქეს, რომელიც მიემგზავრება ალბანეთის რესპუბლიკაში, შეუძლია, ვიზის გარეშე შევიდეს და დარჩეს ალბანეთის რესპუბლიკის ტერიტორიაზე 90 დღე, ნებისმიერი 180 დღის განმავლობაში“, – აღნიშნულია საქართველოს საგარეო უწყების საიტზე.
ბოლო თვეებში საქართველოს მოქალაქეებისთვის სავიზო რეჟიმი რამდენიმე ქვეყანამ გააუქმა, მათ შორის ბოსნია და ჰერცეგოვინამ და სერბეთმა.
ბახმარო ზამთრის ექსტრემალური სპორტის მოყვარულებს და პროფესიონალებს ევროპის ქვეყნებიდან წელს პირველად უმასპინძლებს. კურორტს დეკემბერში 60 ევროპელი ტურისტი და მედიის წარმომადგენელი ეწვევა და მოხდება მისი, როგორც სათხილამურო კურორტის ათვისება.
აღნიშნულ ინფორმაციას "გურიანიუსი" ავრცელებს.