უნგრული ავიაკომპანია Wizzair-მა ქუთაისიდან ევროპის რამდენიმე ქალაქის მიმართულებით პირდაპირი ავიარეისები დაამატა.
კერძოდ, Wizzair-ის ავიარეისებს დაემატა: ქუთაისი-რომი, ქუთაისი-პრაღა, ქუთაისი-პარიზი და ქუთაისი ბარსელონა.
პირდაპირი ავიარეისები აღნიშნულ ქალაქებში 2018 წლიდან ამოქმედდება. მომხმარებელს ბილეთების ყიდვა უნგრული ავიაკომპანიის საიტზე უკვე შეუძლია.
აღსანიშნავია, რომ ”ვიზეარმა” ცოტა ხნის წინ ქუთაისი-ვროცლავის მიმართულებითაც დაამატა ფრენები.
თუშეთის გზა გაიხსნა - ამის შესახებ ინფორმაციას პორტალი Reginfo.ge ავრცელებს. წყაროს ინფორმაციით, ფშაველი-აბანო-ომალოს გზის 56-ე კილომეტრზე, მეწყერით შექმნილი პრობლემების გამო, პირველი 2 კვირის განმავლობაში გზაზე ტრანსპორტის მოძრაობაზე შეზღუდვები იქნება. საგზაო კომპანიის თანამშრომლები პერიოდულად გზას ჩაკეტავენ 2 ან 3 საათით, გზის გაფართოების მიზნით, სამუშაოების წარმოების გამო.
თუშეთის გზაზე, აბანოს უღელტეხილს იქით სოფელ ხისომდე, დაახლოებით 500 ათასი კუბური მეტრი სიდიდის კლდოვანი მასა გასულ წელს, ზამთარში მოწყდა. მეწყერმა 10 მეტრის სიმაღლეზე გზის სავალი ნაწილი დაფარა და მდინარე ალაზნის დინება გადაკეტა.
წელს ამ ადგილას ვითარება გაუარესდა. თუ გასულ წელს წყალი 380 მეტრის სიგრძეზე იყო დაგუბებული, დატბორილი ტერიტორიის სიგრძე 500 მეტრამდე გაიზარდა. მეწყრული პროცესებიც გააქტიურდა. გზის გახსნაც აღდგენითი სამუშაოების გამო დაგვიანდა.
დაბალბიუჯეტიანი ავიაკომპანია Wizzair-ი ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტიდან პირდაპირ რეისებს კიდევ ერთ ევროპულ დედაქალაქში შეასრულებს. კომპანია ბუქარესტის მიმართულებით ფრენებს იწყებს!
რუმინეთის დედაქალქში რეისები ქუთაისიდან 3 ივლისიდან, კვირაში სამი სიხშირით შესრულდება. ბილეთების შეძენა ავიაკომპანიის საიტზე უკვე შესაძლებელია. ცალმხრივი ბილეთის ღირებულება დაახლოებით 81 ლარიდან იწყება.
შეგახსენებთ, რომ რუმინეთი ევროკავშირის წევრობის კანდიდატი ქვეყანაა, შედის შენგენის ზონაში, შესაბამისად რუმინეთში მოგზაურობა საქართველოს მოქალაქეებს უვიზოდ შეუძლიათ.