Turebi Ge

ფესტივალი არტ-გენი 2017 - სრული პროგრამა

ფესტივალი არტ-გენი წელს 10 ივლისიდან 23 ივლისამდე გაიმართება. ტრადიციული ფესტივალი 10 ივლისს სურამში დაიწყება, 12 ივლისს მისი მასპინძელი მცხეთა იქნება, 17-დან 23 ივლისამდე კი, როგორც ყოველთვის, თბილისის ეთნოგრაფიულ მუზეუმში გადმოინაცვლებს. არტ-გენი წელსაც მრავალფეროვან პროგრამას შესთავაზებს სტუმრებს.

10 ივლისი სურამი

ხალხური რეწვის გამოფენები 15:00 – 22:00
18:00 ფოლკლორი: ქართლი
22:00 დასკვნითი კონცერტი: Reggeon 
 ბაიანთხევის ტყეპარკი

12 ივლისი მცხეთა

ხალხური რეწვის გამოფენები 15:00 – 22:00
18:00 ფოლკლორი: მცხეთა მთიანეთი
22:00 დასკვნითი კონცერტი: Gordela 
მდინარის პირას, სვეტიცხოვლის ავტოსადგომის მიმდებარე ტერიტორია.

თბილისის ეთნოგრაფიული მუზეუმი 

ხალხური რეწვის გამოფენები 13:00 – 22:00
ჰამაკების ზონა 13:00 – 00:00
კვების ობიექტები 15:00 - 00:00
ღვინო 18:00 – 00:00
ლუდი 17:00 – 00:00
თავისუფალი მიკროფონი 20:00-მდე

17 ივლისი

20:00 ფოლკლორი: კახეთი, ლეჩხუმი
22:00 დასკვნითი კონცერტი: Sophie Villy

18 ივლისი

20:00 ფოლკლორი: შიდა ქართლი 
22:00 დასკვნითი კონცერტი: Asea Sool

19 ივლისი 

20:00 ფოლკლორი: იმერეთი, მცხეთა-თიანეთი
22:00 დასკვნითი კონცერტი: რობი კუხიანიძე და აუთსაიდერი

20 ივლისი

20:00 ფოლკლორი: ქვემო ქართლი, სვანეთი
22:00 დასკვნითი კონცერტი: რეგიონი

21 ივლისი

20:00 ფოლკლორი: სამეგრელო, თუშეთი, აფხაზეთი 
22:00 დასკვნითი კონცერტი: ფრანი

22 ივლისი

20:00 ფოლკლორი: გურია, აჭარა
22:00 დასკვნითი კონცერტი: ნინო ქათამაძე & ინსაითი

23 ივლისი

20:00 ფოლკლორი: რაჭა, სამცხე ჯავახეთი 
22:00 დასკვნითი კონცერტი: ნიაზ დიასამიძე 33ა

24 ივლისი

20:00 ფოლკლორი: ლელა თათარაიძე
22:00 დასკვნითი კონცერტი: სუხიშვილები

ბილეთების შეძენა შესაძლებელია biletebi.ge და tkt.ge-ზე

10 July Surami - Baiankhevi Park (free entry)
Crafts Exhibitions 17:00 – 22:00 
 18:00 Folklore Concert: Kartli
22:00 Final concert: Reggeon

12 July Mtskheta - Near Svetitskhoveli parking (free entry)
Crafts Exhibitions 17:00 – 22:00 
 18:00 Folklore Concert: Mtskheta-Mtianeti 
22:00 Final concert: Gordela

Tbilisi Open Air Museum of Ethnography
Crafts Exhibitions 13:00 – 22:00
Hammock Area 13:00 – 00:00
Food Stores 15:00 - 00:00
Wine Zone 18:00 – 00:00
Bear Area 17:00 – 00:00
Free microphone before folk concert till 20:00

17 July 
20:00 Folklore Concert: Kakheti Region, Lechkhumi
22:00 Final concert: Sophie Villy

18 July 
20:00 Folklore Concert: Shida Qartli 
22:00 Final Concert: Asea Sool

19 July 
20:00 Folklore Concert: Imereti Region, Mtskheta-Tianeti
22:00 Final Concert: Robi Kukhianidze & Outsider

20 July 
20:00 Folklore Concert: Qvemo kartki & Svaneti Regions
22:00 Final Concert: Reggaeon

21 July 
20:00 Folklore Concert: Samegrelo Region, Tusheti, Apkhazia
22:00 Final Concert: Frani

22 July 
20:00 Folklore Concert: Guria & Ajara Regions 
22:00 Final Concert: Nino Katamadze & Insight

23 July 
20:00 Folklore Concert: Racha & Samshe Javakheti Regions 
22:00 Final Concert: Niaz Diasamidze & 33A

24 July 
20:00 Folklore Concert: Lela Tatarairdze
22:00 Final Concert: Sukhishvilebi

მსგავსი სიახლეები
გამოკითხვა
სად გაატარებთ ზამთრის შვებულებას?
სად გაატარებთ ზამთრის შვებულებას?
საქართველოში
36 %
ევროპაში
28 %
აზიაში
6 %
თურქეთში
3 %
ეგვიპტეში
10 %
საბერძნეთში/კვიპროსზე
6 %
სახლში
12 %