საქართველოდან აშშ-ში პირდაპირი ფრენები შესრულდება
უნგრული ავიაკომპანია Wizzair-მა ქუთაისიდან ევროპის რამდენიმე ქალაქის მიმართულებით პირდაპირი ავიარეისები დაამატა.
კერძოდ, Wizzair-ის ავიარეისებს დაემატა: ქუთაისი-რომი, ქუთაისი-პრაღა, ქუთაისი-პარიზი და ქუთაისი ბარსელონა.
პირდაპირი ავიარეისები აღნიშნულ ქალაქებში 2018 წლიდან ამოქმედდება. მომხმარებელს ბილეთების ყიდვა უნგრული ავიაკომპანიის საიტზე უკვე შეუძლია.
აღსანიშნავია, რომ ”ვიზეარმა” ცოტა ხნის წინ ქუთაისი-ვროცლავის მიმართულებითაც დაამატა ფრენები.
წყალქვეშა ცურვის მოყვარულებისთვის მარტვილის კანიონში ახალი მარშრუტი იხნსება. სულ მალე ტურისტებს კანიონში ყვინთვის და წყალქვეშა სამყაროს ნახვის შესაძლებლობა ექნებათ.
დაივინგისთვის განკუთვნილი ტერიტორია 300 მეტრი სიგრძისაა, ჩაყვინთვა კი 6 მეტრის სიღრმეზე იქნება შესაძლებელი. კანიონში ჩაყვინთვა იმ ტურისტებსაც შეეძლებათ, რომლებმაც ცურვა არ იციან.
სკუბა დაივინგის ევროპის ასოციაციის მიერ მარტვილის კანიონი უკვე დასახელდა ევროპაში დაივინგისთვის განკუთვნილ 8 საუკეთესო ადგილს შორის.
აზერბაიჯანული ავიაკომპანია „Azerbaijan Airlines“ საქართველოს მიმართულებით რეგულარული ფრენის სიხშრეს ზრდის. 2017 წლის 28 მარტიდან ავიაკომპანია, ბაქო-თბილისი-ბაქოს მიმართულებით ფრენებს კვირაში 8 სიხშირით შეასრულებს, ხოლო 2 მაისიდან კი დაამატებს კიდევ 2 სიხშირეს და ფრენები შესრულდება კვირაში 10 სიხშირით. აქამდე აზერბაიჯანული ავიაკომპანია ფრენებს კვირაში 7 სიხშირით ასრულებდა.
დამატებითი სიხშირეებით ოპერირებას „Azerbaijan Airlines“ ყოველკვირეულად - კვირას (28 მარტიდან), სამშაბათსა და ხუთშაბათს (2 მაისიდან) განახორციელებს. ფრენები Airbus A319 ტიპის საჰაერო ხომალდით შესრულდება.
საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს სსიპ სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს მიერ, ავიაკომპანიას გაზრდილი სიხშირით რეგულარული ფრენების შესრულებისათვის აუცილებელი ნებართვა 9 მარტს მიენიჭა.