შაორის ტბაზე ტურისტული კომპლექსი აშენდება
მიმდინარე წლის ზაფხულის სანავიგაციო სეზონზე, არაბთა გაერთიანებული საემიროების დაბალ ბიუჯეტიანი ავიაკომპანია „Flydubai“ ბათუმის მიმართულებით ფრენებს ყოველდღიურად შეასრულებს.
16 ივნისიდან 30 სექტემბრამდე, საავიაციო მიმოსვლა დუბაი-ბათუმი-დუბაის საჰაერო ხაზზე კვირაში 3 სიხშირის ნაცვლად 7 სიხშირით შესრულდება. საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს მიერ, ავიაკომპანიას ახალი განრიგით ოპერირების ნებართვა 14 თებერვალს მიენიჭა.
ავიარეისები Boeing 737-800 ტიპის საჰაერო ხომალდით შესრულდება.
„Flydubai“ დუბაი-თბილისი-დუბაის საჰაერო ხაზზე 2011 წლიდან ოპერირებს. 2017 წლიდან, ავიაკომპანიამ საავიაციო მიმოსვლა ბათუმის მიმართულებით დაიწყო, ხოლო მიმდინარე წლის 14 ივნისიდან, „Flydubai“ ფრენებს დუბაი-ქუთაისი-დუბაის მიმართულებით, კვირაში 2 სიხშირით შეასრულებს.
ყაზბეგში, სოფელ გველეთში არსებულ ჩანჩქერზე ვიზიტი ფასიანი გახდა. ამის შესახებ ინფორმაცია დღეს გიდებისგან გახდა ცნობილი. მათი თქმით, ჩანჩქერთან მისვლაში მათ ადგილზე მყოფმა პირმა 3 ლარი გადაახდევინა. როგორც სალარო აპარატიდან აღებული ჩეკით ირკვევა, თანხას ინდივიდუალური მეწარმე გიორგი ღუდუშაური იღებს. გიდების თქმით, ჩანჩქერთან მყოფმა პირმა მათ განუცხადა, რომ მიმდებარე ტერიტორია მას იჯარით აქვს აღებული.
დაცული ტერიტორიების სააგენტოს აღნიშნულ ფაქტზე ოფიციალური ინფორმაცია ჯერ არ გაუვრცელებია.