თუშეთის გზა გაიხსნა - ამის შესახებ ინფორმაციას პორტალი Reginfo.ge ავრცელებს. წყაროს ინფორმაციით, ფშაველი-აბანო-ომალოს გზის 56-ე კილომეტრზე, მეწყერით შექმნილი პრობლემების გამო, პირველი 2 კვირის განმავლობაში გზაზე ტრანსპორტის მოძრაობაზე შეზღუდვები იქნება. საგზაო კომპანიის თანამშრომლები პერიოდულად გზას ჩაკეტავენ 2 ან 3 საათით, გზის გაფართოების მიზნით, სამუშაოების წარმოების გამო.
თუშეთის გზაზე, აბანოს უღელტეხილს იქით სოფელ ხისომდე, დაახლოებით 500 ათასი კუბური მეტრი სიდიდის კლდოვანი მასა გასულ წელს, ზამთარში მოწყდა. მეწყერმა 10 მეტრის სიმაღლეზე გზის სავალი ნაწილი დაფარა და მდინარე ალაზნის დინება გადაკეტა.
წელს ამ ადგილას ვითარება გაუარესდა. თუ გასულ წელს წყალი 380 მეტრის სიგრძეზე იყო დაგუბებული, დატბორილი ტერიტორიის სიგრძე 500 მეტრამდე გაიზარდა. მეწყრული პროცესებიც გააქტიურდა. გზის გახსნაც აღდგენითი სამუშაოების გამო დაგვიანდა.