ძველი თბილისის 8 ქუჩაზე საფეხმავლო ზონა მოეწყობა
უნგრული დაბალბიუჯეტიანი ავიაკომპანია „ვიზეარი“ ქუთაისის აეროპორტიდან ახალ მიმართულებას ამატებს. როგორც კომპანიის მიერ გავრცელებულ ოფიციალურ განცხადებაშია ნათქვამი, ავსტრია იქნება 44-ე ქვეყანა ავიაკომპანიის ქსელში. მათივე თქმით, ვენაში იხსნება კომპანიის ახალი ბაზა. ირკვევა, რომ ვენიდან ვიზეარი 17 მიმართულებით იფრენს მათ შორისაა ქუთაისი.
ვენის მიმართულებით ფრენები 2018 წლის 15 ნოემბრიდან დაიწყება. რეისები კვირაში სამჯერ, სამშაბათს, ხუთშაბათსა და შაბათს შესრულდება. ბილეთის ფასი კი 19.99 ევროდან იქნება.
რომის კოლიზეუმის ყველაზე მაღალი სართული ტურისტებისთვის პირველი ნოემბრიდან გაიღება. შენობის ბოლო სართული ტურისტებისტის ბოლო 40 წლის განმავლობაშ დაკეტილი იყო.
აღნიშნული ადგილი ძველი რომის ყველაზე დაბალი ფენისთვის, პლებეებისთვის იყო განკუთვნილი.
აღსანიშნავია, რომ პლებეებისთვის განკუთვნილი ადგილიდან გლადიატორთა ბრძოლის არენა ძალიან კარგად ჩანდა და ამასთან, რომის ცენტრზე შესანიშნავი ხედი იშლებოდა.
იტალიიის კულტურის სამინისტროში მიიჩნევენ, რომ 48 მეტრის სიმაღლიდან, ტურისტები 1–ლი ნოემბრიდან დაუჯერებელი სილამაზის ხედით დატკბებიან, რომელიც მთელი სიცოცხლის განმავლობაში დაამახსოვრდებათ.
კოლიზეუმის მშენებლობა ქრ.შ-მდე 80 წელს დასრულდა. კოლიზეუმი რომის იმპერიაში აშენებულ უდიდეს ამფითეატრს წარმოადგენს. მისი სიმაღლე 48.5 მეტრს შეადგენს.
ავიაკომპანია WizzAir-ი მაისის თვეში ევროპის კიდევ 5 მიმართულებით იწყებს ფრენებს. 17 მაისს პირველი რეისი შესრულდება რომის, პარიზის და ათენის მიმართულებით. 18 მაისიდან ფრენები განხორციელდება ბარსელონას მიმართულებით. 19 მაისიდან კი WizzAir-ი პრაღის მიმართულებით დაიწყებს რეისების შესრულებას.
გარდა ამისა, 17 მაისს უნგრული დაბალბიუჯეტიანი ავიაკომპანია ვიზეარი ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტში მეორე ბაზას გახსნის.
ავიაბილეთების ფასები 29,99 ევროდან იწყება. ფრენებს კომპანია ეარბას A320 ტიპის ავიახომალდით შეასრულებს.